POLSKA MISJA KATOLICKA

BIELEFELD-PADERBORN

Koniec roku szkolnego 2020/2021

Długi i trudny był miniony rok. Po wielu zmianach w trybie nauczania związanych z panedmią, większości uczniom udało się jednak dotrwać do końca i otrzymać zasłużone świadectwo. Ku uciesze pań nauczycielek, które tym razem mogły je wręczyć osobiście. Ku pamięci dodajmy tylko, że rok wcześniej trzeba było wysyłać świadectwa pocztą.

We wrześniu 2020 roku trzy grupy, począwszy od najmłodszej rozpoczęły jak zwykle naukę w pomieszczeniach domu parafialnego. Najstarsi, uczniowie z grupy 4, by nie przeciążać sytuacji w niewielkich przykościelnych salkach od początku uczyli się przez internet, korzystając z aplikacji zoom. Dzięki temu nauka mogła odbywać się regularnie i synchronicznie.

Po kilku tygodniach wraz z powrotem do lockdownu w Niemczech, tryb zajęć w szkole trzeba było odwołać i również pozostałym grupom zorganizować naukę przez internet. Ucierpiały na tym szczególnie najmłodsze dzieci, dla których bezpośredni kontakt z nauczycielem jest niezbędny w procesie nauczania.

Wielką radością było natomiast końcowe rozdanie świadectw. Moment ten zbiegł się z rozluźnianiem obostrzeń pademicznych w Niemczech, dzięki czemu w sobotnie, czerwcowe przedpołudnie, udało się spotkać, grupa za grupą, na placu za kościołem, tak jak to w dawnych, dobrych czasach sprzed panedmii bywało.

Gratulujemy uczniom, dziękujemy nauczycielom za ofiarną pracę, jak również rodzicom, którzy starali się, by mobilizować swoje pociechy do nauki oraz korespondowali z nauczycielami.

Wszystkim życzymy spokojnych, zdrowych i bezpiecznych wakacji oraz zasłużonego odpoczynku.