POLSKA MISJA KATOLICKA

BIELEFELD-PADERBORN

Młodzież

“Wymagajcie od siebie, nawet gdyby inni od was nie wymagali.” Jan Paweł II do młodzieży

Wojownicy Pana

Młodzież naszej misji spotyka się regularnie przy kościele St. Bonifatius w Bielefeld i St. Elisabeth w Paderborn.

Czeka Ciebie nie tylko wspólna modlitwa i śpiew ale także zabawa, wspólne wyjazdy i prawdziwi przyjaciele Jezusa - i Twoi!

Oazy młodzieżowe

Oaza młodzieżowa to wspólnota, w której swoje miejsce znajdą kończący podstawówkę, młodzież szkół średnich, a nawet studenci! Spotkają tu ludzi patrzących na świat podobnie jak oni.

Stanowi jedną z wielu gałęzi Ruchu Światło-Życie założonego przez Sługę Bożego ks. Franciszka Blachnickiego.

W naszej parafii młodzież spotyka się w trzech grupach wiekowych:

"Oaza Dzieci Bożych" - dzieci pokomunijne do 4 klasy
"Oaza Nowej Drogi" - dzieci od 5 klasy do 14 lat
"Oaza Nowego Życia" - dzieci od 15 lat do 17 lat

Oaza młodzieżowe w naszej parafii spotykają się na zmianę w wyznaczone czwartki przy kościele St. Elisabeth w Paderborn. Aby uzyskać więcej informacji prosimy o kontakt do księdza Adama.

Grupa modlitewna Orly

Jesteśmy polską młodzieżą mieszkającą na terenie Niemiec, która spotyka się 6 razy w roku, by poprzez Modlitwę wychwalać naszego Pana.

Nasze spotkania odbywają się w Haus Concordia w miejscowości Herdorf.

Młodzież z naszej parafii PMK Bielefeld i Paderborn regularnie jeździ na spotkania Orłów. Dołącz do nas!

Chcesz dołączyć do nas?
Przyjdź na spotkanie młodzieży naszej parafii i dowiedz się więcej lub skontaktuj się z nami przez Instagrama i Facebooka.

LEDNICA

100.000 młodych ludzi spotyka się na tym corocznym spotkaniu. Jest ono największym w Polsce corocznym spotkaniem katolickiej młodzieży z Polski i z zagranicy.

Czeka Ciebie nie tylko taniec i śpiew z Siewcami Lednicy ale także nabożeństwa tematyczne i ciekawe konferencje.

Msza Święta, którą koncelebrują biskupi i tysiące księży pod przewodnictwem Prymasa Polski lub metropolity poznańskiego, przesłanie papieża i jeszcze więcej na Lednicy!

Co roku młodzież z naszej parafii jedzie na spotkanie Lednicy.
To jedyne w swoim rodzaju coroczne spotkanie modlitewne i młodzieżowe.

Spotkania odbywają się zawsze w pierwszą sobotę czerwca.

DOLACZ DO NAS!

Spotkanie Formacyjne Mlodych

Spotkanie Formacyjne Młodych “Emaus” zaprasza na spotkania młodzież i wszystkich tych, którzy chcą spotkać Boga w Eucharystii, Jego Słowie i modlitwie, chcą formować i umacniać wiarę, budować wspólnotę ludzi młodych, pragnących dawać świadectwo przyjaźni z Jezusem.

Spotykamy się w Haus Concordia co około 6 tygodni na 7 spotkaniach w roku kalendarzowym, przygotowując się do dużego spotkania czerwcowego – „Polonijnego Spotkania Młodych”.

Światowe Dni Młodzieży

Gdy dowiedzieliśmy się, ze tegoroczne Światowe Dni Młodzieży odbędą się w Krakowie, nie było mowy aby nie skorzystać z tej okazji spotkania z Ojcem Świętym. I tak w ostatnim tygodniu lipca 2016 roku pojechaliśmy autokarem wspólnie z młodzieżą z sąsiednich parafii do Polski na wielkie spotkanie młodych z całego świata.

Pełen entuzjazmu rozśpiewany autokar dojechał do Wrocławia, gdzie mieliśmy możliwość zwiedzenia pięknego miasta. Gdy dzień później dotarliśmy do Krakowa, miasto tętniło już życiem. Z dnia na dzień przybywało pielgrzymów niosących flagi ze wszystkich zakątków ziemi i słychać było na ulicy śpiewy w przeróżnych językach.

Na pewno nie mogliśmy narzekać na nudy; czekały na nas katechezy z biskupami, festiwal młodych, koncerty, no i oczywiście spotkania z papieżem Franciszkiem na Błoniach. Jego słowa przemówiły do tysiąca młodych ludzi, wytrwałych i w upałach i w deszczu. 

Oczywiście nie brakowało także trudu pielgrzymkowego; każdy dzień niósł ze sobą kolejne wyzwania: długie marsze, krótkie noce, brak wygód i spartański jadłospis. Ale największym przeżyciem było dla nas czuwanie nocne i Msza święta z papieżem w Brzegach, w których uczestniczyło ponad dwa miliony młodych ludzi.

W drodze powrotnej odwiedziliśmy sanktuarium na Górze św. Anny, spędzając ostatni wspólny wieczór przy gitarze. Niesamowite wspomnienia i radosne śpiewy towarzyszyły nam aż do Niemiec, gdzie zgrana nasza grupa musiała się ze smutkiem rozstać.

Już nie możemy się doczekać kolejnych Światowych Dni Młodzieży za trzy lata w Panamie!