POLSKA MISJA KATOLICKA

BIELEFELD-PADERBORN

Diakonia muzyczna

„Kto dobrze śpiewa, modli się podwójnie.” (Św. Augustyn)

Lubisz śpiewać, grasz na instrumencie i chcesz muzykować na chwałę Pana? To przyjdz na próbę naszej scholi , zespołu lub chóru - czekamy na Ciebie!

W naszej parafii gromadzi się i aktywnie działa diakonia muzyczna gromadząc wiele różnych pokoleń oraz talentów. Lubisz śpiewać, grasz na instrumencie i chcesz muzykować na chwałę Pana? Dołącz do nas - czekamy na Ciebie!

Centrum naszego posługiwania jest oczywiście Eucharystia, gdzie we współpracy z organistą, lub jako samodzielna grupa troszczymy się o godną i odpowiednią oprawę muzyczną. Oprócz wokali stałym elementem są gitary oraz “klawisze”, ale również uroku dodaje wiolonczela i skrzypce.

Coraz większym zainteresowaniem cieszą się pieśni w czterogłosie, gdzie każdy może spełnić się w swojej skali głosu. Włączane są pieśni Taize, ale również stałe elementy Mszy Świętej takie jak Agnus Dei czy Sanctus (np. z Missa Spei). Bardzo ciekawym od strony muzycznej są również organizowane czuwania przed Najświętszym Sakramentem, czy podczas Różańca.

Diakonia muzyczna służy również podczas wszelkiego rodzaju spotkań, rekolekcji (np. w Ruchu Światło-Życie).