POLSKA MISJA KATOLICKA

BIELEFELD-PADERBORN

Wspólnota Otwartych Serc

Nie tracimy czasu na niepotrzebne medytowanie i narzekanie. Łączy nas potrzeba pomagania biednym, opuszczonym i zagubionym. Jesteśmy stowarzyszeniem charytatywnym, powstałym przy Polskiej Misji Katolickiej w Bielefeld, w styczniu 2004 roku, z inicjatywy pana Jarosława Szczypińskiego. Nawet na zdjęciu widać, ile radości sprawia nam to, że pomagając, możemy innym ofiarować cząstkę samego siebie.

Wspólnota Otwartych Serc od początku swojego istnienia jest obecna w życiu naszej Polskiej Misji. Nie tylko przez to, że organizuje co jakiś czas bazary z tradycyjnymi polskimi dekoracjami w okresach przedświątecznych, że ma swoje stoisko na świętach parafialnych, ale również dlatego, że w miarę swoich możliwości, troszczy się o "zagubione" tutaj na obczyźnie polskie dusze, którym nie gdzie indziej szukać pomocy, jak mówiąc potocznie, przy Polskim Kościele.

Szczególnie szeroko otwarte są serca członków Wspólnoty na krzywdy i cierpienia dzieci. Dzieci chorych, głodnych, potrzebujących wsparcia i odrobiny radości. Powszechnie znane już są akcje charytatywne, z których zebrane pieniądze przekazywane są na dożywianie dzieci w szkolnych stołówkach, w Polsce.

Jeśli jesteś człowiekiem o otwartym sercu i czujesz, że możesz je otworzyć jeszcze szerzej, jeśli nie wiesz, co robić ze swoim czasem, a chciałbyś go poświęcić dla innych - przyłącz się do nas.

Ta strona jest również wspaniałą okazją, by podziękować wszystkim parafianom Polskiej Misji Katolickiej za finansowe wspieranie inicjatyw Wspólnoty Otwartych Serc.

Dziękujemy Wam serdecznie w imieniu wszystkich, których dzięki Waszej ofiarności mogliśmy wesprzeć oraz we własnym, za okazywane nam zaufanie.